🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now
624 Numax Commercial Battery 12V
All Batteries are Made By Leading Manufacturers
| Brand | Numax |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 200 Ah |
| CCA (EN) | 1250 A |
| Length | 518 mm |
| Width | 276 mm |
| Height inc. terms | 240 mm |
| Other References | 624 |
| Guarantee | 2 Years |
| Barcode (EAN) | 5060196060559 |
$73.89
Original: $211.12
-65%624 Numax Commercial Battery 12V—
$211.12
$73.89
Description
All Batteries are Made By Leading Manufacturers
| Brand | Numax |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 200 Ah |
| CCA (EN) | 1250 A |
| Length | 518 mm |
| Width | 276 mm |
| Height inc. terms | 240 mm |
| Other References | 624 |
| Guarantee | 2 Years |
| Barcode (EAN) | 5060196060559 |












