🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now
S4 E40 Bosch Car Battery 12V 65Ah Type 005L EFB S4E40
| Terminals |
![]()
|
| Brand | Bosch |
| Product Code | S4 E40 |
| DIN | 565 501 065 |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | EFB |
| Capacity (C20) | 65 Ah |
| CCA (EN) | 650 A |
| Length | 232 mm |
| Width | 173 mm |
| Height inc. terms | 225 mm |
| Guarantee | 4 Years |
| Barcode (EAN) | 4047026328998 |
Â
$42.57
Original: $121.63
-65%S4 E40 Bosch Car Battery 12V 65Ah Type 005L EFB S4E40—
$121.63
$42.57
Description
| Terminals |
![]()
|
| Brand | Bosch |
| Product Code | S4 E40 |
| DIN | 565 501 065 |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | EFB |
| Capacity (C20) | 65 Ah |
| CCA (EN) | 650 A |
| Length | 232 mm |
| Width | 173 mm |
| Height inc. terms | 225 mm |
| Guarantee | 4 Years |
| Barcode (EAN) | 4047026328998 |
Â




