Leoch Adventurer SFL-110LL Sealed Leisure Battery
Some features of the Adventurer series are:-
- Rugged Construction
Ā
- Fast Charging
Ā
- Top up facility
Ā
- Tried and tested lead acid technology
| Terminals |
![]()
|
| Brand | Leoch |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 110 Ah |
| CCA (EN) | 700 A |
| Length | 353 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 175 mm |
| Guarantee | 1 Year |
Original: $96.01
-65%$96.01
$33.60
Description
Some features of the Adventurer series are:-
- Rugged Construction
Ā
- Fast Charging
Ā
- Top up facility
Ā
- Tried and tested lead acid technology
| Terminals |
![]()
|
| Brand | Leoch |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Wet |
| Capacity (C20) | 110 Ah |
| CCA (EN) | 700 A |
| Length | 353 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 175 mm |
| Guarantee | 1 Year |













