Hankook SHD64589 / MF64589 (627) Sealed Calcium Commercial Battery 12V Ah145 Cold Cranking 800Amps
Hankook SHD64589 / MF64589 (627) Sealed Calcium Commercial Battery 12V Ah145 Cold Cranking 800Amps
All Batteries are Made By Leading Manufacturers
All Prices Include VATΒ
| Brand | Hankook |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Sealed Calcium |
| Capacity | 145 Ah |
| Length | 511 mm |
| Width | 188 mm |
| Height inc. terms | 217 mm |
| Weight | 35 Kg |
Warranty 2 Years
Battery Type: 627

Description
All Batteries are Made By Leading Manufacturers
All Prices Include VATΒ
| Brand | Hankook |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Sealed Calcium |
| Capacity | 145 Ah |
| Length | 511 mm |
| Width | 188 mm |
| Height inc. terms | 217 mm |
| Weight | 35 Kg |
Warranty 2 Years
Battery Type: 627












