Hankook SA55020 AGM Starter Battery Type 063H 12V 50Ah CCA (EN) 540A
All Batteries are Made By Leading Manufacturers
Hankook Batteries are completely maintenance free and also have excellent cold cranking performance.
All Prices Include VAT
| Brand | Hankook |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity | 50Ah |
| Length | 207 mm |
| Width | 174 mm |
| Height inc. terms | 190 mm |
| Weight | 13.5 Kg |
Â
Warranty 5 Years
Battery Type: 063H
Â

Description
All Batteries are Made By Leading Manufacturers
Hankook Batteries are completely maintenance free and also have excellent cold cranking performance.
All Prices Include VAT
| Brand | Hankook |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | AGM |
| Capacity | 50Ah |
| Length | 207 mm |
| Width | 174 mm |
| Height inc. terms | 190 mm |
| Weight | 13.5 Kg |
Â
Warranty 5 Years
Battery Type: 063H
Â











