Hankook MF72512 / SHD72512 (625HD) Maintenance Free Battery 12V Ah225 Cold Cranking 1150Amps
Hankook MF72512 / SHD72512 (625HD) Maintenance Free Battery 12V Ah225 Cold Cranking 1150Amps
All Batteries are Made By Leading Manufacturers
All Prices Include VATΒ
| Brand | Hankook |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Sealed Calcium |
| Capacity | 225 Ah |
| Length | 516 mm |
| Width | 274 mm |
| Height inc. terms | 238 mm |
| Weight | 59.2 Kg |
Terminals (Side)
Warranty 2 Years
Battery Type: 625HD
Β
Original: $262.33
-65%$262.33
$91.82
Description
All Batteries are Made By Leading Manufacturers
All Prices Include VATΒ
| Brand | Hankook |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Sealed Calcium |
| Capacity | 225 Ah |
| Length | 516 mm |
| Width | 274 mm |
| Height inc. terms | 238 mm |
| Weight | 59.2 Kg |
Terminals (Side)
Warranty 2 Years
Battery Type: 625HD
Β












