Hankook MF31-1000 (643/644) Heavy Duty Starter Battery 12V Ah115 Cold Cranking 1000Amps
All Batteries are Made By Leading Manufacturers
All Prices Include VATΒ
| Brand | Hankook |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Sealed Calcium |
| Capacity | 115 Ah |
| Length | 330 mm |
| Width | 174 mm |
| Height inc. terms | 242 mm |
| Weight | 24.8 Kg |
Terminals (Side)
Warranty 4 Years
Battery Type: 643/644
Β

Description
All Batteries are Made By Leading Manufacturers
All Prices Include VATΒ
| Brand | Hankook |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | Sealed Calcium |
| Capacity | 115 Ah |
| Length | 330 mm |
| Width | 174 mm |
| Height inc. terms | 242 mm |
| Weight | 24.8 Kg |
Terminals (Side)
Warranty 4 Years
Battery Type: 643/644
Β












