063 NUMAX CAR BATTERY 12V 41AH CCA (EN) 360
The Numax range consists of the following batteries:
» Premium Silver
» Premium HGV
» Flooded Leisure & Marine
» Classic
» Fully Sealed
» AGM & Gel
» Motorsport & Motorcycle
» Gel Golf
» VRLA
All Prices Include VAT
| Brand | Numax |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | WET |
| Capacity | 41 Ah |
| Length | 210 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 175 mm |
| Weight | 10.9 Kg |
Â
Warranty 3 Years
Battery Type: 063
Â
Original: $48.61
-65%$48.61
$17.01
Description
The Numax range consists of the following batteries:
» Premium Silver
» Premium HGV
» Flooded Leisure & Marine
» Classic
» Fully Sealed
» AGM & Gel
» Motorsport & Motorcycle
» Gel Golf
» VRLA
All Prices Include VAT
| Brand | Numax |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | WET |
| Capacity | 41 Ah |
| Length | 210 mm |
| Width | 175 mm |
| Height inc. terms | 175 mm |
| Weight | 10.9 Kg |
Â
Warranty 3 Years
Battery Type: 063
Â










