🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now
038 POWERLAND CAR BATTERY 12V 35AH CCA (EN) 300
Â
All Prices Include VAT
| Brand | POWERLAND |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | WET |
| Capacity | 35 Ah - 300CCA |
| Length | 239 mm |
| Width | 133 mm |
| Height inc. terms | 180 mm |
| Weight | 10.5 Kg |
Â
Warranty 3 Years
Battery Type: 038
Â
$61.52
038 POWERLAND CAR BATTERY 12V 35AH CCA (EN) 300—
$61.52

Description
Â
All Prices Include VAT
| Brand | POWERLAND |
| Voltage | 12 Volts |
| Technology | WET |
| Capacity | 35 Ah - 300CCA |
| Length | 239 mm |
| Width | 133 mm |
| Height inc. terms | 180 mm |
| Weight | 10.5 Kg |
Â
Warranty 3 Years
Battery Type: 038
Â
